REPERTUAR  KINA  T U R                                  Maj 2022                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

 

06 - 09.05   „Cud Guadalupe”                               USA 13L. godz. 1700  lektor 

Reż. Pedro Brenner. Obsada: Kimberley Aria Peterson, Guillermo Ivan, Jesus Lloveras. 

Dramat. Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Twórcom „Cudu Guadalupe” udało się zachwycić nimi widza w przepięknej fabularnej opowieści.

                                                                                                                       Czas projekcji 1:42h

 

06 - 09.05   „Inni ludzie”                                    Polska 15L. godz. 1900 

Reż. Aleksandra Terpińska. Obsada: Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański, Jacek Beler.

Dramat "Inni Ludzie" to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków, pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Fabijański). Na pierwszy rzut oka Kamil (Beler) i Iwona (Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich.

                                                                                                                       Czas projekcji 1:43h

 

13 - 16.05  „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”        USA 10L. godz. 1630

Reż. David Yates. Obsada: Mads Mikkelsen, Eddie Redmayne, Jude Law

1642507205

Fantasy/przygodowy. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

                                                                                                                       Czas projekcji 2:22h

 

13 - 16.05  „Boscy”                                 Hiszpania 15L. godz. 1915 napisy  

Reż. Mariano Cohn, Gaston Duprat Obsada: Penelope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martinez.

Komedia/dramat. Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas (Penélope Cruz), która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero (Antonio Banderas) oraz ikonę teatru Ivána Torresa (Oscar Martínez). Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: „Kamera i… akcja!”?

                                                                                                                       Czas projekcji 1:54h

 

20 - 23.05   „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”              USA 7L. dubbing

20,23.05 godz.1645         21,22.05 godz.1500,1715                                                                                                                                                                                                                                                                             Reż. Jeff Fowler. Obsada: Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter.

Komedia/przygodowy/familijny. Sonic to tak naprawdę niebieska kulka superenergii. Jego moc przyciąga złoczyńców, dlatego Sonic musiał uciec ze swej planety, w czym pomogły mu magiczne złote pierścienie. Znalazł się na zupełnie nowej planecie – Ziemi. Jeż i jego najlepszy przyjaciel Tom (James Marsden) łączą siły, aby powstrzymać geniusza zła – doktora Robotnika (Jim Carrey) przed planem przejęcia władzy nad światem.

                                                                                                                       Czas projekcji 2:00h

 

20 - 23.05   „Zaginione miasto”                                   USA 13L. napisy

20,23.05 godz. 1900  21,22.05 godz. 1930                                                                                                   

Reż. Aaron Nee, Adam Nee. Obsada: Sandra Bullock, Brad Pitt, Channing Tatum, Daniel Radcliffe.

Komedia/akcja. Błyskotliwa, ale samotna pisarka Loretta Sage (Sandra Bullock) pisze popularne powieści romantyczno-przygodowe, na okładkach których występuje model, Alan (Channing Tatum). Alan tak się wczuł w rolę, że naprawdę myśli, że jest „Dashem” z powieści. Podczas trasy promującej swoją nową książkę Loretta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera (Daniel Radcliffe), który ma nadzieję, że uda jej się doprowadzić go do skarbu starożytnego, zaginionego miasta z ostatniej powieści Loretty. Chcąc udowodnić, że Allan może być bohaterem w prawdziwym życiu, model wyrusza na ratunek. Wciągnięta w nieprawdopodobną przygodę w dżungli para będzie musiała współpracować, aby przetrwać.

                                                                                                                     Czas projekcji 1:40h

 

27 - 30.05  „Igrzyska zwierzaków”   Australia/USA 6L. godz.1700 dubbing                                                                                                                                                                                                                                                                             Reż. Ricard Cussó. Obsada: Angourie Rice, Sam Neill, Sharnee Tones.

Animowany. Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Croco Dilla. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

                                                                                                                     Czas projekcji 1:28h

    

27 - 30.05  „X”                                                   USA 15L. godz. 1900 napisy

Reż. Ti West. Obsada: Mia Goth, Jenna Ortega, Brittany Snow

Horror. Grupa początkujących filmowców udaje się do domu na odludziu w Teksasie, by nakręcić tam swój sekretny film. Starsi, ekscentryczni gospodarze, którzy wynajmują im posiadłość, szybko zaczynają się interesować swoimi gośćmi i wkrótce ich podejrzana ciekawość przybiera drastyczny obrót.

                                                                                                                       Czas projekcji 1:45h

 Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It