REPERTUAR  KINA  T U R                          Październik 2022                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

 

07 - 10.10 „King: Mój przyjaciel lew”                                                    Francja/Belgia 7L. godz. 1700 dubbing

Reż. David Moreau. Obsada: Gerard Darmon, Lou Lambrecht, Leo Lorleach.

King

Familijny/Komedia/Przgodowy Nastoletnia Inés i jej brat Alex znajdują w domu małe lwiątko, które – jak dowiadują się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Niespodziewany gość, któremu nadają imię King, szybko staje się ich najlepszym przyjacielem. Gdy okazuje się, że King jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, dzieciaki postanawiają pomóc mu wrócić do jego prawdziwego domu. W realizacji tego szalonego i odważnego planu może wesprzeć ich tylko jedna osoba – zwariowany dziadek Max, z którym wspólnie wyruszają w pełną przygód podróż.                                                                                                                                                                        

                                                                                                          Czas projekcji 1:45h

07.10 - 10.10  „Niewidzialna wojna”                     Polska 15L. godz. 1900

Reż. Patryk Vega. Obsada: Rafał Zawierucha, Anna Mucha, Justyna Karłowska

Niewidzialna wojna

Biograficzny. 40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: „Pitbull”, „Botoks” czy „Kobiety mafii”? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – „Niewidzialna wojna”, który pojawi się w kinach 30 września 2022.

                                                                                                                 Czas projekcji  2:18h

 

14 - 17.10  „Mia i Ja”                                       Niemcy/Austria/Belgia/Indie 6L. godz. 1700 dubbing

Reż. Adam Gun. Obsada: Margot Nuccetelli, Dave Willetts, Alex Beauman.

Mia i Ja

Familijny/Animajca/Przygodowy. Nastoletnia Mia nigdy nie rozstaje się z magiczną księgą, którą przed laty podarowali jej rodzice. To dzięki niej już nie raz odwiedziła zaczarowaną krainę zwaną Centopią zamieszkałą przez niezwykłe istoty, takie jak jednorożce, wróżki, elfy, a także złe czarownice. Tym razem Mia odkrywa, że jej bransoletka zawiera czarodziejski kamień kryjący w sobie tajemnicę starożytnej przepowiedni. Jeśli proroctwo się spełni, Centopia może zniknąć na zawsze, a wraz z nią przyjaciele dziewczynki. Mia postanawia wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż do najodleglejszego zakątka Centopii, gdzie na odludnej wyspie będzie musiała stawić czoła zupełnie nieznanemu, potężnemu wrogowi. Na szczęście u jej boku jak zawsze stać będą wierni towarzysze.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:22h

14 - 17.10  „Johnny”                                                                   Polska 15L. godz. 1900

Reż. Daniel Jaroszek. Obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Magdalena Czerwińska, Anna Dymna.

Johnny

Biograficzny. "Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:59h

 

21 - 24.10  „Tedi i szmaragdowa tablica”                                                    Hiszpania 7L. godz. 1500 / 1700  dubbing

Reż. Enrique Gato. Obsada: Oscar Barberan, Luis Posada, Michelle Jener.

Tedi

Animacja/komedia/przygodowy. Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:30h

 

21 - 24.10  „Nie martw się Kochanie”                 USA 15L.  godz. 1900

Reż. Olivia Wilde. Obsada Florence Pugh, Harry Styles, Olivia Wilde.

Nie martw się kochanie

Thriller. Shia LaBeouf miał pierwotnie zagrać rolę Jacka, jednak został zwolniony przez reżyser Olivię Wilde. Powodem miało być niewłaściwe zachowanie aktora w trakcie okresu preprodukcji oraz złe relacje z pozostałymi członkami obsady.

                                                                                                                  Czas projekcji 2:03h

28 - 31.10  „Miś Bamse na wulkanie”                                                           Szwecja 6L. godz. 1700  dubbing

Reż. Christian Ryltenius.   Obsada: Rolf Lassgard.

Miś Bamse

Animacja. Bamse i jego przyjaciele dowiadują się, że ich przyjaciel biolog zniknął podczas wyprawy badawczej. To staje się początkiem misji ratunkowej, która prowadzi bohaterów filmu przez szereg niebezpieczeństw. Po drodze napotkają stado głodnych wilków, samolubnych złoczyńców i groźne erupcje wulkanów.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:09h

 

28 - 31.10  „IO”                                                     Polska 15L.  godz. 1900

Reż. Jerzy Skolimowski. Obsada: Sandra Drzymalska, Tomasz Organek, Isabelle Huppert.

IO

Dramat. Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

                                                                                                                  Czas projekcji 1:26h

 

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It