REPERTUAR  KINA  T U R                              Kwiecień 2022                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

 

01 - 04.04  „Potworna rodzinka2”

Niemcy/Wlk.Brytania 7L. godz.1700 dubbing

Reż.HolgerTappe Obsada: Jessica Brown Findlay, Emily Carey, Nick Frost

potworna

Komedia/animacja/familijny. Po ostatnich przygodach rodzina Wishbone’ów wróciła do normalnego życia pełnego mniejszych i większych kłopotów. Mały Max jako najniższy w klasie znów musi znosić żarty kolegów, a nastoletnia Fay nie może się pogodzić z faktem, że jej koleżanki są bardziej utalentowane. Tata znów tonie w morzu zawodowej nudy, a mama próbuje wykrzesać iskierkę ciepła, by rozpalić ogień domowego ogniska. Mimo to Wishbone’ów nie może zabraknąć na ślubie ich ukochanej Baby Jagi z upiornie uroczym Renfieldem. Niestety uroczystość zakłóci wtargnięcie Mili Starr Łowczyni Potworów, która sprzed samego ołtarza porwie wystrojoną Babę Jagę. W tej sytuacji rodzinka znów musi stać się potworna! Max wilkołak, Fay mumia, mama wampirka i tata Frankenstein wraz z triem nieodłącznych nietoperzy gotowi są stawić czoła nie tylko Mili Starr, ale całej jej przerażająco idealnej rodzinie, która najwyraźniej ma coś do potworów.

                                                                                                                      Czas projekcji 1:43h

 

01 - 04.04 „Mój dług”                                            Polska15L. godz. 1900

Reż.Denis Delić, Bogusław JobObsada:Bartosz Sak, Piotr Stramowski, Olga Bołądź

moj dlug

Dramat/obyczajowy.Młody przedsiębiorca Sławomir Sikora prześladowany przez bezwzględnego bandytę dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie w środowisku recydywistów skazanych za najcięższe zbrodnie. Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć i pozostać sobą. Każdy dzień tutaj jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Uczy się zyskiwać sojuszników i przyjaciół, zdobywać szacunek i lawirować pomiędzy więziennymi subkulturami. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka, Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Ale kluczowe decyzje zapadają daleko za murami…

                                                                                                                       Czas projekcji 1:40h

 

08 - 11.04 „Zając Max: Misja Pisanka”         Niemcy 6L.godz. 1700 dubbing

Reż.Ute von Münchow-Pohl.Obsada:Senta Berger, Friedrich von Thun, Katharina Strasser

zajac max

Animacja.Młody, ale odważny Zając Max zostaje wybrany przez magiczną Złotą Pisankę, aby dołączyć do Zajęczej Akademii i rozpocząć trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi będzie mógł odkryć super moce, które pozwolą mu chronić Wielkanoc. Niestety tuż przed pierwszym treningiem dzieje się coś niewyobrażalnego – Złota Pisanka, które jest źródłem całej świątecznej magii, traci swój blask i staje się czarna… Nadchodząca Wielkanoc jest w wielkim niebezpieczeństwie! Za wszystkim stoi były uczeń Zajęczej Akademii oraz dobrze wszystkim znana rodzinka lisów, która ostrzy swoje kły i pazurki na tegoroczne pisanki. Max wspólnie ze swoją najlepszą przyjaciółką zrobią wszystko co w ich mocy, aby ocalić Wielkanoc. Jedynym ratunkiem okazuje się jeden z lisów. Czy można zaufać komuś, kto na co dzień obnosi się z rudą kitą? Oto początek wielkiej przygody, ale też lekcji o tolerancji, przyjaźni i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna!

                                                                                                                      Czas projekcji 1:16h

 

08 - 11.04  „Sonata”                                             Polska13L. godz. 1900

Reż.Bartosz Blaschke.Obsada:Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat

sonata

Obyczajowy/biograficzny.Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

Czas projekcji 1:58h

 

22 - 25.04   „Za duży na bajki”                               Polska7L.godz. 1700

Reż.Kristoffer Rus.Obsada:Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski

za duzy

Familijny.Pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie. Historia opowiedziana jest językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla współczesnych dzieciaków, jej młodzi bohaterowie walczą o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, a na drodze do zwycięstwa pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłość.

                                                                                                                      Czas projekcji 1:46h

 

22 - 25.04   „Bunkier strachu”           Włochy/Francja 15L. godz.1900 napisy

Reż.Roberto Zazzara.Obsada:Gaia Weiss, Lorenzo Richelmy, Mark Ryde

bunkier strachu

Horror. Laura (Gaia Weiss) bierze udział w niezwykłej grze, której uczestnicy są zamknięci w ogromnym, wiekowym bunkrze i wcielają się w jedynych ocalałych z nuklearnej zagłady. Kiedy w trakcie rozgrywki dochodzi do serii niewytłumaczalnych wypadków, a pomysłodawca gry znika w tajemniczych okolicznościach, organizatorzy podejmują decyzję o przerwaniu zabawy i ewakuacji. Nie wszystkim jednak udaje się uciec i za bramą bunkra pozostaje garstka uwięzionych. Gdy pozostawieni sami sobie ludzie zaczynają umierać jeden po drugim, szybko staje się jasne, że ktoś lub coś paranormalnego toczy z nimi własną, pokrętną rozgrywkę, która z godziny na godzinę zamienia się w desperacką walkę o przetrwanie.

                                                                                                                      Czas projekcji 1:32h

 

29.04-02.05    „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”

                                                                                    USA10L. godz. 1630 dubbing

Reż.David Yates.Obsada:MadsMikkelsen, EddieRedmayne, Jude Law

tajemnice

Fantasy/przygodowy.Profesor AlbusDumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (MadsMikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowiNewtowiSkamanderowi (EddieRedmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

                                                                                                                     Czas projekcji 2:22h

 

29.04 - 02.05   „Marzec’68”                                   Polska15L. godz. 1915

Reż.Krzysztof Lang.Obsada:Vanessa Aleksander, Bartosz Gelner, Ignacy Liss, Edyta Olszówka

marzec68

Romans/historyczny.Film „Marzec’68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o konflikcie społecznym i politycznym, zapoczątkowanym przez demonstracje studenckie. Wspomniane wydarzenia polityczne są oglądane oczami młodych bohaterów, którzy z biegiem czasu coraz bardziej angażują się w walkę, którą podjęła polska młodzież studencka. Strajk na Uniwersytecie Warszawskim w obronie relegowanych studentów nieoczekiwanie dla władzy jak i dla samych strajkujących przerodził się w ogólnopolski bunt przeciwko władzy komunistycznej, przeciwko cenzurze, przeciwko metodom sprawowania władzy.

                                                                                                                   Czas projekcji 2:00h

 

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It