REPERTUAR  KINA  T U R                 Grudzień 2023                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

 

01 – 04.12 „Kicia Kocia pod choinkę”    - PRZEDPREMIERA       Polska 5L. godz. 1700

Kicia Kocia

Animacja. Tytułowa rezolutna kotka Kicia Kocia, wraz z wyrozumiałymi opiekunami i przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Przygody ukazane w bajce odzwierciedlają dziecięcą codzienność oraz ukazują dziecięce zachowania. Świat, który został ukazany w bajce jest pełen ciepła i opisuje radości oraz problemy życia codziennego, zaś jego bajkowy charakter jest zaznaczony jedynie poprzez nadanie zwierzętom cech ludzkich i zatarciu różnic w warstwie przeżywania między kocimi i ludzkimi bohaterami.

                                                                                              Czas projekcji 0:52h

 

01 – 04.12 „Pięć koszmarnych nocy”      USA 16L. godz. 1900 dubbing

Reż. Emma Tammi

Pięć Koszmarnych nocy

Horror,Komedia. Film opowiada o zakłopotanym ochroniarzu, który rozpoczyna pracę w Freddy Fazbear's Pizza. Szybko zdaje sobie sprawę, że nocna zmiana nie będzie taka łatwa.

                                                                                              Czas projekcji 1:50h

 

08 – 11.12 „Mukliki”   Niemcy, Luksemburg. 7L. godz. 1700 dubbing

Reż. Ali Samadi Ahadi

Mukliki

Familijny. Dawno, dawno temu gdy jeszcze nie istniał internet Mukliki można było spotkać prawie wszędzie. Ale w nowym, nie całkiem wspaniałym świecie, te małe, sympatyczne stworzonka mają coraz trudniejsze życie. A to dlatego, że uwielbiają by wszystko wokół nich było trochę zabałaganione i poprzestawiane. Przecież trochę nieporządku jeszcze nikomu nie zaszkodziło, prawda? To jest opowieść o rodzinie Muklików, która od bardzo dawna zamieszkuje zakamarki pewnego sklepu spożywczego. Nie jest to uporządkowany supermarket ale mały sklep gdzie bałaganu jest tak w sam raz dla rozsądnych ludzi oraz… dla Muklików. Ale niestety nadchodzą zmiany i to wcale nie na lepsze. Nasi sympatyczni bohaterowie będą musieli przebyć długą drogę by znaleźć nowy dom.

                                                                                            Czas projekcji 1:15h

 

08 - 11.12 „Jak zostać Św. Mikołajem”        Dania, 14L. godz. 1900 dubbing             

Reż. Christian Dyekjær

Jak zostać św

Familijny, Swiąteczny. Łucja kontynuuje naukę w Szkole Świętych Mikołajów. Czuje się w niej coraz pewniej. Niespodziewanie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dyrektor zwołuje pilne zebranie. Ogłasza, że Święta w tym roku zostały odwołane. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia. Będzie wyjątkowo ciekawie - podróże w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… A wszystko po to, aby nie stracić tego, co w Świętach najważniejsze.

                                                                                              Czas projekcji 1:32h

 

15 – 18.12 „Szczęśliwe Święta”    Słowenia, Luksemburg, Chorwacja 8L. godz. 1700 dubbing

Reż. Slobodan Maksimović

Szczęśliwe święta

Familijny, Przygodowy, Świąteczny. Eryk mieszka w domu dziecka. Jego największym życzeniem jest móc pojechać na Święta Bożego Narodzenia do rodziców. Wraz z nowo poznaną koleżanką Lucką w dzień Wigilii czekają na Świętego Mikołaja. Wkrótce ktoś nadchodzi, ale czy to na pewno Mikołaj? Trzeba to sprawdzić. Przyjaciele zakradają się do jego... samochodu i ruszają w podróż pełną wspaniałych przygód.

                                                                                            Czas projekcji 1:25h

 

15 - 18.12  „Uwierz w Mikołaja”      Polska. 14L. godz. 1900

Reż. Anna Wieczur

Uwierz w mikołaja

Komedia, Świąteczny. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

                                                                                              Czas projekcji 1:36h

 

 

 

Pin It