REPERTUAR  KINA  T U R                            Grudzień 2022                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

 

02 - 05.12 „Bella i Sebastian: Nowe pokolenie”               Francja 7L. godz. 1700 dubbing

Reż. Pierre Core. Obsada: Robinson Mensah Rouanet, Michele Laroque, Alice David, Syrus Shahidi

1664979011

Przygodowy/familijny. Wielki powrót familijnej serii o przyjaźni psa i dziecka – Belli i Sebastiana. Dziesięcioletni chłopiec niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego, puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela. Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić swoją psią przyjaciółkę, dzięki czemu przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

                                                                                                               Czas projekcji 1:36h

 

02 - 05.12 „Śubuk”       Polska 15L. godz.1900

Reż. Jacek Lusiński. Obsada: Małgorzata Gorol, Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna

1666857499

Dramat. Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”. Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia

                                                                                                                  Czas projekcji 1:52h

 

09 - 12.12  „Uwolnić Poly”      Francja/Belgia 7L. godz. 1700 dubbing

Reż. Nicolas Vanier. Obsada: Francois Cluzet, Julie Gayet, Patrick Timsit

1656489926

Familijny. Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:42h

 

09 - 12.12 „Świąteczny cud”       Szwecja 9L. godz. 1900 dubbing

Reż. Hannes Holm . Obsada: Jonas Karlsson, Carla Sehn, Jennie Silfverhjelm, Filip Berg

1666773502

Komedia/dramat. W niewielkim szwedzkim mieście trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

                                                                                                                  Czas projekcji 1:44:h

 

16 - 19.12 „Świąteczna niespodzianka”     Szwecja 5L. godz. 1700 dubbing

Reż. Andrea Eckerbom. Obsada: Marte Klerck-Nilssen, Nader Khademi, Mariann Hole

1668501189

Familijny. Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen. A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię. Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:18h

 

16 - 19.12  „Święta inaczej”      Polska 13L. godz.1900

Reż. Patrick Yoka. Obsada: Wiktoria Gąsiewska, Daria Widawska, Agnieszka Mandat, Wiktoria Kruszczynska

1667556369

Komedia. Tradycyjnie życzymy radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze, dwunastu wigilijnych potraw i mocy wymarzonych prezentów. A co, jeśli ktoś sobie tego nie życzy? Ma dość sztucznych uśmiechów, karpia w galarecie i kolejnych ciepłych kapci w prezencie? Wtedy wybiera święta inaczej! Rzuca wszystko i wyjeżdża w nieznane. Po raz pierwszy od lat nie robi tego, co powinien, tylko to, na co naprawdę ma ochotę. W te Święta nic nie będzie takie jak dotąd, świat stanie na głowie, a nawet najskrytsze marzenia okażą się

                                                                                                                 Czas projekcji 1:52h

 

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It