REPERTUAR  KINA  T U R                            Listopad 2022

04 - 07.11 „Kopciuszek i kamień życia”              USA 6L. godz. 1500 dubbing

Reż. Alice Blehart. Scenariusz: Robert Taylor

1663946136

Animacja/przygodowy. Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa. Niestety żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Przyjaciele udają się na pełną przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawę do dalekich krain. Spotkają na swojej drodze zaczarowaną chmurę, chodzące drzewa, gadatliwego dżina, utalentowaną kulinarnie kotkę, pozornie niebezpiecznego niedźwiedzia a także mieszkającą w wielkim pałacu Królową Lasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że będący ostatnią nadzieją Kamień Życia znajduje się w złych rękach. Ukradła go bowiem mieszkająca na odludziu Królowa Pustyni, która za jego sprawą pragnie zostać najpotężniejszą czarodziejką na świecie. Czy przyjaźń Kopciuszka i jej przyjaciół okaże się na tyle silna, aby wytrwać do samego końca tej niesamowitej przygody? Jeżeli jest to uczucie szczere i prawdziwe to nie straszne mu nawet największe czary tego świata!

Czas projekcji 1:27h

04 - 07.11 „Listy do M.5”                                   Polska 13L. godz. 1700,1930

Reż. Łukasz Jaworski. Obsada: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk

1663946540

Komedia/romantyczna. Melowi jak zwykle nic nie wychodzi. Zbieg okoliczności sprawia, że staje się bohaterem mimo woli, a jego nie zawsze kryształowy charakter znowu zostaje wystawiony na próbę. Wojciech, który nie czuje wszechobecnej radosnej atmosfery, spotyka na swojej drodze kogoś, kto zmienia jego świąteczne plany. Z kolei Karina i Szczepan uwikłają się w walkę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Przekonają się czy z rodziną rzeczywiście dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie.

12 - 14.11  „Nel i tajemnica Kurokota”     Francja 6L. godz. 1700 dubbing

Reż. Julien Fournet. Obsada: Kaycie Chase, Paul Borne, Julien Crampon

1661866442

Animacja/przygodowy. Nel i trzy łasice o imionach Drapcio, Pyśka i Łasuch to największe rozrabiaki w Mgiełkogrodzie, które mają wyjątkowy talent do znajdowania się w złym miejscu o niewłaściwym czasie. Pod nieuwagę straży dworskiej, ekipa trafia na przyjęcie, w czasie którego Nel przebiera się za księżniczkę. Poznając tajemnicze kąty zamku niepożądani goście przypadkiem podglądają bezwzględnego dziedzica Tristana, gdy ten za pomocą magicznego eliksiru zamienia przyszłego króla w… kurokota – pół kurczaka, pół kota. Od tej chwili losy Mgiełkogrodu zależą od Nel i jej gangu, z którym musi ocalić księcia Rolanda i powstrzymać przebiegłego Tristana. Podczas pełnej przygód misji, która będzie wymagała odwagi, sprytu i grupy najlepszych przyjaciół, Nel odkryje, że szlachetność w sercu nosi każdy z nas!

Czas projekcji 1:30h

12 - 14.11 „Listy do M.5”                                           Polska 13L. godz. 1900

Reż. Łukasz Jaworski. Obsada: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk

1663946540

Czas projekcji 2:00h

18 - 21.11  „Bilet do raju”                                USA 15L. godz. 1700 napisy

Reż. Ol Parker. Obsada: Julia Roberts, Billie Lourd, George Clooney

1662995211

Komedia/romans. Dwie, wielkie hollywoodzkie gwiazdy – Julia Roberts („Pretty Woman”, „Notting Hill”) i George Clooney ( „W chmurach”, „Grawitacja”) znowu razem na ekranie w filmie „Bilet do raju”.
Zagrają rozwiedzioną parę, która wyrusza w podróż na tropikalną wyspę. Ich celem jest powstrzymanie córki przed popełnieniem fatalnego błędu. Reżyserem produkcji jest Ol Parker („Mamma Mia! Here We Go Again”, scenarzysta filmu "Hotel Marigold").

Czas projekcji 1:44h

18 - 21.11  „Ania”                                                         Polska 13L. godz.1900

Reż. Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski. Scenariusz: Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski

1658486946

Biograficzny/dokument. „Ania” to wzruszająca opowieść o przedwcześnie zmarłej polskiej aktorce - Annie Przybylskiej, niezapomnianej Marylce z serialu „Złotopolscy”. Premiera „Ani” przewidziana jest na jesień. Twórcami filmu są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, którzy przygotowali wyjątkowe dokumenty o największych polskich gwiazdach estrady – „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”.

Czas projekcji 1:28h

25 - 28.11  „Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle”                                          Polska 15L.  godz. 1700

Reż. Heatcliff Janusz Iwanowski. Obsada: Sebastian Stankiewicz, Małgorzata Kożuchowska,  Agnieszka Więdłocha,  Rafał Zawierucha

1662471053

Komedia. W czasach, gdy w Polsce półki sklepowe świeciły pustkami, bohaterowie filmu znaleźli sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Skąd wiedzieli na czym można zrobić biznes? Jak dorobili się w czasach kryzysu? Choć mogłoby się wydawać, że to był męski świat, to prawdziwą głowę do interesów miały kobiety. Dorota, Krysia, Marzena i Sabrina udowadniają starą prawdę, że gdy kobieta o coś walczy, to nigdy się nie podaje i nikt nie jest w stanie jej zatrzymać.

Czas projekcji 1:50h

25 - 28.11 „Apokawixa”                                     Polska 13L. godz. 1900

Reż. Xawery Żuławski. Obsada: Tomasz Kot, Sebastian Fabijanski, Cezary Pazura

1662988882

Komedia/horror. „Apokawixa” to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli…

Czas projekcji 2:00h

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.