REPERTUAR  KINA  T U R                            Luty 2023                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

31.01 „Guliwer”                                                Ukraina/Cypr 4L. godz. 1300 dubbing

Reż. Ilya Maksimov: Tyler Bunch, Wayne Grayson, Alyson Leigh Rosenfeld

1661154541

Przygodowy/Animacja. Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

                                                                                                               Czas projekcji 1:31h

02.02 „Niezgaszalni”                          Francja/Kanada 6L. godz.1300 dubbing

Reż. Theodore Ty, Laurent Zeitoun. Obsada: Laurie Holden, Kenneth Branagh, Olivia Cooke

1655333933

Animacja/Akcja. Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta.

                                                                                                                  Czas projekcji 1:32h

03 - 06.02  „Kot w butach: Ostatnie życzenie”                  USA 6L. godz. 1700 dubbing

Reż. Joel Crawford, Januel Mercado. Obsada: Antonio Banderas, Salma Hayek, Harvey Guillen
1669030692
Familijny. Nadchodzi sequel nominowanej do Oscara® w 2011 roku animacji „Kot w Butach”. Kontynuacja Dreamworks Animation pod tytułem „Kot w butach. Ostatnie życzenia” zostanie wyreżyserowana przez Joela Crawforda i wyprodukowana przez Marka Swifta. Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne „Ostatnie Życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:42h

 

03 - 06.02 „Na twoim miejscu”                                Polska 15L. godz. 1915  

Reż. Antonio Eduardo Galdamez Munoz. Obsada: Paulina Gałązka, Miron Jagniewski, Maria Pakulnis, Jan Frycz

1670508080

Komedia. Kaśka i Krzysiek – młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia… Czy to sprawi, że inaczej spojrzą na siebie nawzajem i nauczą się empatii? Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności.

                                                                                                                  Czas projekcji 1:44h

 

07.02 „Foki kontra rekiny”                      RPA/USA 7L. godz. 1300 dubbing

Reż. Greig Cameron, Kane Croudace. Obsada: J.K. Simmons, Dolph Lundgren, Sharlto Copley

1653312283

Komedia/Animacja. Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Gdy na horyzoncie pojawi się wielka uczta w postaci ławicy sardynek – podwodne manewry najwyższy czas będzie zacząć!

                                                                                                                 Czas projekcji 1:38h

 

09.02 „Pies w rozmiarze XXL”                        USA 7L. godz. 1300 dubbing

Reż. Mark A.Z. Dippé. Scenariusz. Byron Kavanagh

1657794900

Komedia/Animacja/Przygodowy. Animowana psia komedia, która rozmerda każdego! Największy przyjaciel człowieka powraca w nowej produkcji reżysera filmów o przygodach słynnego kota Garfielda. Marmaduke, to ulubiony pies Ameryki w rozmiarze XXL, którego komiksowe pierwsze przygody rozpoczęły się blisko 70 lat temu, w 1954 roku i od tej pory publikowane były w ponad 660 gazetach w 20 różnych krajach.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:28h

 

10 - 13.02  „Pimi z Krainy Tygrysów ”        Włochy 10L. godz.1700 dubbing

Reż. Brando Quilici. Obsada: Claudia Gerini, Sunny Pawar, Amandeep Singh

1669043284

Przygodowy/Familijny. Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małego tygryska przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do odległego sanktuarium, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodym tygryskiem Mukti rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i przetrwać ekstremalne wyzwania, aby dotrzeć do nowego domu, wysoko w Himalajach i przeżyć jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

                                                                                                                 Czas projekcji 1:34h

 

10 - 13.02  „Terrifier2. Masakra w Święta ”     USA 15L. godz.1900 napisy

Reż. Damien Leone. Obsada: David Howard Thornton, Jenna Kanell, Lauren LaVera

1670407676

Horror. Maniakalny zabójca klaun Art (w tej roli David Howard Thornton) wrócił, by ponownie karmić się strachem swoich ofiar i budzić grozę. Akcja rozgrywa się w Halloween. Tym razem klaun Art na swoje ofiary upatrzy Siennę (Lauren LaVerra), jej najbliższych, oraz przyjaciół nastolatki. Maniakalny zabójca znowu pokaże swoją prawdziwą bezlitosną twarz i udowodni, że jego okrucieństwo nie zna granic.  

                                                                                                                 Czas projekcji 2:18h

 

14.02  „Plan na miłość ”            Wlk. Brytania 15L. godz.17 00,1915 napisy

Reż. Shekhar Kapur. Obsada: Lily James, Emma Thompson, Taj Atwal

1672312110

Komedia. Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?  

                                                                                                                 Czas projekcji 1:45h

 

17 - 20.02  „ Asteriks i Obeliks: Imperium smoka ”                 Francja 7L. godz.1630 dubbing

Reż. Guillaume Canet . Obsada: Marion Cotillard, Franck Gastambide, Vincent Cassel

1673884154

Komedia/Familijny. Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:52h

 

17 - 20.02  „ Niebezpieczni dżentelmeni ”           Polska 15L. godz.1900

Reż. Maciej Kawalski. Obsada: Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn, Wojciech Mecwaldowski

 1672839778

Komedia kryminalna. Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo, do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.

                                                                                                                 Czas projekcji 1:48h

24 - 27.02  „ Zadziwiający kot Maurycy ”           Wlk. Brytania/Niemcy 7L. godz.1700 dubbing

Reż. Toby Genkel, Florian Westermann. Obsada: Hugh Laurie, Emilia Clarke, David Thewlis

 1667393873

Animacja/Familijny. Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

                                                                                                                 Czas projekcji 1:34h

 

24 - 27.02  „Plan na miłość ”              Wlk. Brytania 15L. godz.1915 napisy

Reż. Shekhar Kapur. Obsada: Lily James, Emma Thompson, Taj Atwal

1672312110

Komedia. Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?  

                                                                                                                 Czas projekcji 1:45h

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It