REPERTUAR  KINA  T U R                     Marzec 2023                                                                 

62-700 Turek  ul. S. Żeromskiego 1

03 – 06.03 „Mumie”                            Hiszpania 7L. godz. 1500 dubbing.

Reż. Juan Jesús García Galocha:

Mumie

Animacja,przygodowy. W Egipcie, głęboko pod ziemią, znajduje się liczące sobie 3000 lat miasto mumii. Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, ale żadne z tych dwojga się do tego nie pali. Nefer pragnie wolności, a Thut na wszelkie zobowiązania reaguje alergicznie. Przed wolą bogów nie ma jednak ucieczki. Thut będzie musiał ożenić się z Nefer już za siedem dni. Musi też przynieść na ślub starożytny pierścień, który wręczył mu sam faraon. 

                                                                                                Czas projekcji 1:31h

03 – 06.03  „Plan na miłość ”             Wlk. Brytania 15L. godz.17 00 napisy.

Reż. Shekhar Kapur. Obsada: Lily James, Emma Thompson, Taj Atwal

Plan na miłość

Komedia. Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć? 

                                                                                            Czas projekcji 1:45h

 

03 - 06.03  „Filip”                                  Polska 15L. godz. 1915          

Reż.Michał Kwieciński. Obsada: Eryk Kulm jr, Robert Więckiewicz.

Filip

Dramat wojenny. Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart...

                                                                                              Czas projekcji 2:05h

 

10 - 13.03 „Super Futrzak ratuje świat”                  Finlandia 10L. godz. 1700  dubbing

Reż. Joona Tena.

Super futrzak

Familijny. Super Futrzak to przytulaśna świnka morska, która postanawia wyruszyć na niebezpieczną misję. Bardzo chce pokazać, że nie jest zwykłym, domowym zwierzątkiem, który bezczynnie siedzi w klatce. Postanawia więc zrobić coś, co pomoże zbawić świat – uratować zagrożone wyginięciem pszczoły. 

                                                                                                Czas projekcji 1:30h

 

10 - 13.03  „Filip”                                  Polska 15L. godz. 1900               

Reż.Michał Kwieciński. Obsada: Eryk Kulm jr, Robert Więckiewicz.

Filip

Dramat wojenny. Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart...

                                                                                              Czas projekcji 2:05h

 

 

17 - 20.03  „Wróżka Zębuszka ”   Niemcy 6L. godz.1700 dubbing.

Reż. Caroline Origer.

Wróżka zębuszka

Animacja. Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie.

                                                                                             Czas projekcji 1:20h

 

17 - 20.03  „Pokolenie Ikea”     Polska 15L. godz.1900

Reż. Dawid Gral. Obsada: Bartosz Gelner, Michalina Olszańska, Paweł Małaszyński.

Pokolenie Ikea

Komedia, romans. Dla głównego bohatera przygodny seks, fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi.

                                                                                            Czas projekcji 1:43h

 

24 - 27.03  „Szczęście Mikołajka ”                         Francja 7L. godz.1700 dubbing.

Reż. Amandine FredonBenjamin Massoubre.

Szczęście Mikołajka

Animacja. Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wia­domo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował nie­łatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twór­ców Renégo Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempégo, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

                                                                                              Czas projekcji 1:22h

 

24 - 27.03  „Masz Ci los”           Polska 15L. godz.1900

Reż. Amandine FredonBenjamin Massoubre:

 Masz ci los

Komedia. Rodzina przyjeżdża na pogrzeb ukochanego dziadka. Podczas stypy okazuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi grał przez całe życie, a zwycięski kupon… został pochowany wraz z nim.

                                                                                              Czas projekcji 1:26h

 

31.03 - 03.04  „ Szkoła magicznych zwierząt ”               Niemcy 7L. godz.1700 dubbing.

Reż. Gregor Schnitzler.

Szkoła magicznych zwierząt

Familijny, przygodowy. Szkoła, do której trafia Ida, jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta, które stają się towarzyszami dzieci. Co wyniknie ze spotkania dziewczynki z lisem Rabbatem?

                                                                                               Czas projekcji 1:33h

 

31.03 - 03.04  „Krzyk VI ”                                          USA 15L. godz.1900 dubbing.

Reż. Matt Bettinelli-OlpinTyler Gillett.

Krzyk VI

Horror. Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów opuszcza legendarne Woodsboro. Pragną rozpocząć nowy rozdział życia. Przeprowadzają się do Nowego Jorku, dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi, które ma im pomóc zapomnieć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface sprawi, że Nowy Jork mieć będzie jeszcze jeden powód, aby nigdy nie zasypiać.

                                                                                              Czas projekcji 2:03h

 

Kino zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru.

Pin It